ضایعاتچین

مزایای بازیافت ضایعات فلزی

وبلاگ

10 شهریور 1401 48 بازدید
ضایعاتچین

مزایای بازیافت ضایعات فلزی

مزایای بازیافت ضایعات فلزی

8 مزیت بازیافت فلزات

مزایای بازیافت فلز هم برای اقتصاد و هم برای محیط زیست بی پایان است – عمدتاً به این دلیل که ضایعات فلزی را می توان بارها و بارها مورد استفاده، استفاده مجدد و پراکنده قرار داد. استفاده مجدد از ضایعات فلزی از مصارف صنعتی گرفته تا اثاثیه منزل را شامل می شود.
1. برای محیط زیست خوب است
بازیافت ضایعات فلزی با استفاده مجدد از آن یا فروش آن برای استفاده مجدد، هر دو اثرات مثبتی بر اقتصاد و محیط زیست دارند. وقتی ضایعات فلزی بازیافت می‌شوند به این معنی است که ضایعات فلزی کمتری در محل‌های دفن زباله و فضای بیشتری برای زباله‌های واقعی مانند مواد غذایی و اقلام غیرقابل بازیافت وجود دارد. آزاد کردن فضا در محل های دفن زباله به این معنی است که آلودگی کمتری در محیط زیست وجود دارد.

بازیافت ضایعات فلزی دارای مزایای متعددی است، اما شاید مهم ترین آن این باشد که میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. هنگامی که فلز جدید از سنگ معدن استخراج می شود، مقادیر بسیار بیشتری از گازهای گلخانه ای را نسبت به زمانی که از محصولات فلزی بازیافتی استفاده می شد، آزاد می کند.

نه تنها انتشار گازهای گلخانه ای باعث سطوح مضر آلودگی هوا در شهرها می شود، بلکه انتشار گازهای گلخانه ای بر تغییرات آب و هوا تأثیر می گذارد – با توجه به اینکه سال 2020 (همراه با سال 2016) گرم ترین سال تا به امروز بوده است، این یک مسئله جدی است که نباید به سادگی مورد توجه قرار گیرد.

اما در مورد محیط زیست چقدر ضایعات بازیافتی بهتر است؟ موسسه صنایع بازیافت ضایعات تخمین می زند که بازیافت فلز ممکن است انتشار گازهای گلخانه ای را بین 300 تا 500 میلیون تن کاهش دهد. علاوه بر این، شورای بازیافت شمال شرق گزارش می دهد که تنها با استفاده از فولاد بازیافتی، 86 درصد کاهش آلودگی هوا، 76 درصد کاهش آلودگی آب، و 40 درصد مصرف آب کمتر در فرآیند کلی وجود دارد. استفاده از ضایعات فلزی به جای سنگ معدنی بکر نیز 97 درصد ضایعات معدنی کمتری تولید می کند.

ضایعات فلزی
ضایعات فلزی

2. صرفه جویی در انرژی
بازیافت فلز باعث صرفه جویی در انرژی می شود که در غیر این صورت در فرآیندهای تولید فلز صرف می شود. فلزات مختلف برای تولید نیاز به انرژی و منابع متفاوتی دارند، اما این را در نظر بگیرید: بازیافت فولاد 60 درصد انرژی کمتری نسبت به استخراج آن از مواد خام مصرف می‌کند. بازیافت آلومینیوم 95% صرفه جویی می کند! این بدان معناست که اگر قوطی نوشابه خود را بازیافت کنید، می توانید انرژی کافی برای روشن کردن یک لامپ 60 واتی را برای بیش از چهار ساعت حفظ کنید!

به جای ایجاد محصولات جدید از ابتدا، انرژی کمتری برای دستیابی به نتایج مشابه با ضایعات فلزی مصرف می شود. اتکا به منابع جدید به حداقل می رسد و شرکت ها می توانند با کاهش مصرف انرژی خود، ثروت خود را ذخیره کنند. فلزی که به دنبال بازیافت آن هستید در حال حاضر اینجاست، بنابراین به سادگی می توان آن را برای یک هدف جدید تغییر داد. این صرفه‌جویی‌ها حتی می‌تواند به مصرف‌کننده منتقل شود، زیرا می‌توانند از محصولات ارزان‌تر لذت ببرند، زیرا برای خرید آنها به مواد جدیدی نیاز نیست.

4. می تواند برای شما کسب درآمد کند
اگر به انگیزه دیگری برای بازیافت فلزات قراضه خود نیاز دارید، انجام این کار می تواند برای شما پول درآورد. یاردهای قراضه با کمال میل آلومینیوم، برنج، مس، آهن و فولاد را می گیرند. در مورد اینکه چقدر می توانید درآمد کسب کنید – متفاوت است. فلزات مختلف دارای ارزش‌های متفاوتی هستند و کسب‌وکارهای مختلف بازپرداخت‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند. در حالی که سود بالقوه متفاوت است، فلزات غیر آهنی معمولاً ارزش بیشتری نسبت به فلزات آهنی مانند آهن و فولاد دارند.

5. فضای خود را آزاد می کند
ضایعات فلزی فضای اشغال شده زیادی را در گاراژها، سوله ها، حیاط ها و موارد مشابه ما مصرف می کند. اگر فقط در حال ذخیره باشد، کاربرد زیادی ندارد. بازیافت ضایعات فلزی شما یک وظیفه زیست محیطی است که نتیجه خواهد داد (به معنای واقعی کلمه!). دانستن اینکه چه موادی را می توان به عنوان ضایعات فروخت، یافتن خریداران مناسب، و به دست آوردن بهترین قیمت برای لوازم قدیمی شما، همه عواملی هستند که باید در هنگام دریافت خدمات خوب خود در نظر بگیرید.

6. منابع طبیعی را حفظ می کند
به عنوان یک جمعیت، همه ما از کاهش منابع طبیعی در سیاره خود بیشتر آگاه شده ایم. هنگامی که فلز جدید مورد نیاز است، این شامل حفاری عمیق در زمین و یافتن فلزات پایه جدید است. یکی از بزرگترین مزایای بازیافت فلزات این است که ما منابع طبیعی را که هر روز استفاده می شود کاهش می دهیم. حتی استفاده از آب نیز به شدت کاهش می یابد زمانی که فلزات بازیافت می شود، زیرا مقدار زیادی آب برای تولید مواد جدید مورد نیاز است. با بازیافت فلزات، ما از سیاره خود، چشم انداز محلی و جمعیت حیوانات خود محافظت می کنیم تا نسل های آینده از آن لذت ببرند.

ضایعات فلزی
ضایعات فلزی

7. فلز را می توان بی نهایت بازیافت کرد
هنگامی که به مزایای بازیافت فلزات نگاه می کنید، خواهید دید که فلز می تواند بارها و بارها بازیافت شود. در حالی که برخی از فلزات ممکن است در طول زمان کاهش جزئی در کیفیت خود داشته باشند، اکثر فلزات را می توان به تعداد نامحدودی بازیافت کرد. این بدان معناست که اتکای ما به فلزات جدید تقریباً به هیچ وجه کاهش می یابد و از محیط زیست محافظت می کند و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

8. گزینه های بی پایان بازیافت فلز
بسیاری از صاحبان خانه از فکر بازیافت فلزات غفلت می کنند و در عوض فکر می کنند این چیزی است که مختص شرکت های بزرگ است. با این حال، اقلام خانگی و لوازم خانگی که از فلز ساخته شده‌اند، نمونه‌های عالی از اقلام قابل بازیافت هستند. بسیاری از شهرها در حال حاضر مناطق بازیافت ضایعات فلزات را معرفی می کنند، زیرا آنها مزایای فراوان بازیافت فلزات را می بینند. با این حال، می‌توانید سعی کنید ضایعات فلزی خود را با کمی پول نقد به شرکتی مانند شرکت ما بفروشید. این یک راه عالی برای پر کردن بودجه تعطیلات است و همچنین با خلاص شدن از شر کالاهای فلزی ناخواسته، فضای بیشتری در خانه شما ایجاد می کند.

چگونه ضایعات فلزی خود را برای پول بازیافت کنیم؟
مرحله 1: وسایل معمول خانه را بررسی کنید.
به راحتی می توان از اقلام خاصی که حاوی فلزات ارزشمند قابل فروش هستند چشم پوشی کرد. به عنوان مثال،توسترها حاوی مس هستند و بدنه‌ای از فولاد دارند که می‌توان همه آن‌ها را به جای پرتاب کردن آن به عنوان زباله در زمانی که مکانیک آنها شروع به خراب شدن کرد، بازیافت کرد و به چیزی جدید تبدیل شد. بیشتر لوازم خانگی به خاطر ضایعاتشان قابل فروش هستند، بنابراین به دنبال هر چیزی در خانه خود با فلز باشید و در مسیر درستی هستید.

بازیافت فلز دارای طیف وسیعی از مزایای زیست محیطی و اقتصادی است. دلیل مناسب بودن فلز برای بازیافت به این دلیل است که می توانید بارها و بارها از مواد استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید از مواد بازیافتی برای ایجاد مواد جدید استفاده کنید که می توانند برای اهداف مختلف استفاده شوند. هنگامی که مواد اولیه را در اختیار دارید، انتخاب با شماست. در ایالات متحده، افراد و شرکت ها حدود 150 میلیون تن ضایعات فلزی را از منابع مختلف از جمله قوطی های نوشابه، وسایل نقلیه و غیره بازیافت می کنند. اکنون، ممکن است به این فکر کنید که چگونه بازیافت نوشابه می تواند مفید باشد. می‌توانید در ادامه بخوانید تا درباره سودمندی بازیافت ضایعات فلزی و اینکه چگونه می‌تواند به دریافت پول نقد سریع در جیب شما کمک کند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ضایعات فلزی
ضایعات فلزی

رعایت استانداردهای صنعتی
نگرانی مردم در مورد آلودگی محیط زیست بیشتر شده است. این امر مشاغل بازیافت را تحت فشار قرار می دهد تا استانداردهای صنعتی را رعایت کنند. بسیاری از مشاغل و شرکت ها اهمیت بازیافت را درک می کنند و بازیافت فلزات بخش بزرگی از آن است. بنابراین، اگر در محل ضایعات فلزی پیدا کردید، باید نسبت به آن اقدام کنید. علاوه بر این، صنعت بازیافت از طریق امکانات خود فرصت های شغلی را ارائه می دهد.

حفظ منابع طبیعی
هنگامی که شما ضایعات فلزی را بازیافت می کنید، نیاز به تولید فلز جدید را کاهش می دهد. در نتیجه منابع طبیعی مانند سنگ آهن و زغال سنگ را حفظ می کند. این مواد برای تولید فلزات ضروری هستند. بنابراین، استفاده از مواد بازیافتی برای ایجاد همان محصول می تواند محیط زیست را نجات دهد زیرا مواد خام کمتری مورد نیاز است.

شما همچنین میتوانید مقاله رفع ممنوعیت واردات ماشین آلات معدنی را هم در همین سایت مطالعه کنید.

برای مشاهده اگهی های خرید و فروش ضایعات میتوانید از بخش آگهی های سایت ضایعاتچین این کار را انجام دهید یا به سایت ضایعات نیازروز مراجعه کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *