ضایعاتچین
ضایعاتچین

ضایعات کاغذ و کارتن و مزایای بازیافت آنها

ضایعات کاغذ و کارتن

بازیافت کاغذ و مقوا بسیار مهم است زیرا هر سال شهروندان کشورهای مختلف از میلیون ها تن کاغذ و کارتن استفاده می کنند. به ازای هر تن کاغذ اداری و چاپ غیر بازیافتی که ساخته می شــود، حدود 24 درخت بریــده می شود. برای تولید یک تن کاغذ رونامه در حدود 12 درخت، برای ساختن کاغذ مجله به 8 درخت و برای یک تن کاغذ مجلات با کیفیت بالا، کمی بیشتر از 15 درخت نیاز است. این بدان معناست که برای تولید یک تن کاغذ بکر به طور متوسط ​​به 17 درخت نیاز است.

بازیافت نه تنها میلیون‌ها درخت را نجات می‌دهد، بلکه باعث صرفه‌جویی 40 درصدی انرژی در فرآیند تولید می‌شود.

فرآیند بازیافت کاغذ و کارتن

هنگامی که کاغذ به مرکز بازیافت برده می شود، اولین گام در این فرآیند حذف هر زباله دیگری غیر از کاغذ است. سپس بر اساس درجه آن مرتب می شود. درجه کاغذ با طول الیاف تعیین می شود که هر بار بازیافت آن کوتاه می شود. کاغذ را می توان 5 تا 7 بار بازیافت کرد قبل از اینکه الیاف برای ساختن کوتاه شوند، کاغذ جدید هنگامی که این اتفاق می افتد، الیاف بکر آن را با الیاف بازیافتی مخلوط می کنند. کاغذ چاپ درجه بالایی از کاغذ است در حالی که روزنامه از درجه پایین تری برخوردار است زیرا قبلاً بارها بازیافت شده است.

پس از دسته بندی کاغذ، آن را در عدل ها ذخیره می کنند تا زمانی که کارخانه به آن نیاز داشته باشد. وقتی به آسیاب رسیــد، کاغذ به قطعــات کوچک خرد می شود. سپس آب و مــواد شیمیایی با کاغــذ مخلوط می شــوند. این فرآیند باعث می شود که تکه های کاغذ به الیاف تبدیل شوند. سپس چسب ها و سایر آلاینده های باقی مانده با عبور از یک صفحه از مخلوط جدا می شوند.

سپس کاغذ را در یک استوانه مخروطی شکل می‌چرخانند تا تمیز شود و در برخی موارد جوهر نیز پاک می‌شود. سپس، خمیر از طریق دستگاهی فرستاده می شود که آن را روی یک تسمه نقاله اسپری می کند. آب از صفحه تسمه می چکد و الیاف کاغذ شروع به چسبیدن به یکدیگر می کنند. سپس از غلتک های فلزی گرم شده برای خشک کردن کاغذ استفاده می شود و پس از آن کاغذ روی رول های بزرگ قرار می گیرد تا به محصولات کاغذی جدید تبدیل شود.

در حالی که در حال حاضر کاغذ بیشتری از مواد بازیافتی ساخته می شود، مقدار قابل توجهی از کاغذ همچنان در محــل های دفن زبــاله باقی می ماند. این بــدان معناست که می توان کــارهای زیادی برای کاهش ضایعات انجام داد. در اینجا چگونه می توانید کمک کنید. اگر قبلاً در یک برنامه بازیافت شرکت نکرده اید، از امروز شروع کنید. اگر از قبل بازیافت می کنید مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام می دهید. درک اینکه چه چیزی می تواند بازیافت شود، مکان خوبی برای شروع است. برخی از محصولات کاغذی قابل بازیافت عبارتند از:

ضایعات کاغذ و کارتن
ضایعات کاغذ و کارتن

کاغذ اداری

کاغذهای درجه بالا مانند کاغذ چاپ را می توان بازیافت کرد تا کاغذ اداری بیشتری تولید شود، اگر جدا از سایر کاغذهای باطله نگهداری شود. می توان از آن برای ساخت دستمال کاغذی، مقوا، لوازم التحریر، مجلات و سایر محصولات کاغذی استفاده کرد.

کاغذهای درجه پایین، مانند کاغذ رنگی، کاغذ استوک و کاغذهای چوب آسیاب شده، به مقوا، دستمال کاغذی، روزنامه و کاغذ توالت ساخته می شوند.

ضایعات کاغذ و کارتن
ضایعات کاغذ و کارتن

مقوا

مقوا ماده ای سفت، محکم و سبک است که از سه لایه کاغذ کرافت قهوه ای تشکیل شده است. بسیاری از جعبه های مقوایی قبلاً از مواد بازیافتی یا از محصولات جانبــی صنعت چوب مانند خاک اره و تــراشه های چوب ساخته شده اند. هنگام بازیافت، مقوا می تواند برای تولید محصولاتی مانند جعبه غلات، مقوا، دستمال کاغذی، دستمال کاغذی و کاغذ چاپ استفاده شود. و همچنین برای ساخت مقوای موجدار بیشتر استفاده می شود.

مجلات

ممکن است فکر کنید که مجلات شما قابل بازیافت نیستند زیرا با استفاده از کاغذ براق ساخته شده اند. اما فرآیندی که باعث براق شدن کاغذ می شود به هیچ وجه کاغذ را آلوده نمی کند. از مجلات بازیافتی برای ساخت روزنامه، دستمال کاغذی، کاغذ تحریر و مقوا استفاده می شود.

روزنامه ها

اگرچه بیشتر روزنامه ها با استفاده از مقدار زیادی الیاف بازیافتی ساخته می شوند، روزنامه ها را می توان برای ایجاد جعبه غلات، کارتن تخم مرغ، جعبه مداد، کیسه های مواد غذایی، دستمال کاغذی، روزنامه های جدید و سایر محصولات از جمله عایق سلولزی بازیافت کرد.

ضایعات کاغذ و کارتن
ضایعات کاغذ و کارتن

دفترچه تلفن

آیا تا به حال به بازیافت دفترچه تلفن قدیمی خود فکر کرده اید؟ اگر نه، باید. صفحات دفترچه تلفن 100% قابل بازیافت هستند و اغلب برای ساخت دفترچه تلفن جدید استفاده می شوند.

کارتن لبنیات و آبمیوه

مقوا (جعبه بسته بندی) و همچنین کارتن های لبنیات و آبمیوه را می توان برای بازیابی الیاف بازیافت کرد تا در مواردی مانند دستمال کاغذی استفاده شود.

حوله کاغذی چطور؟

ممکن است فکر کنید که قرار دادن دستمال کاغذی استفاده شده با کاغذهای دیگر برای بازیافت ایده خوبی است، اما اینطور نیست. حــوله کاغذی کثیف ممکن است حــاوی آلاینده‌هایی باشد که در صورت مخلوط شدن می‌توانند کل دسته مواد قابل بازیافت را از بین ببرند. اگرچه مراکز بازیافت محصولات کاغذی دریافتی خود را تمیز می‌کنند، اما راهی برای پاک کردن چربی از الیاف کاغذ وجود ندارد. این می تواند باعث ایجاد لکه های روغنی یا حتی سوراخ هایی در یک دسته جدید از کاغذ شود.

حوله کاغذی نیز قبلاً از کاغذی ساخته شده است که چندین بار بازیافت شده است، به این معنی که الیاف آن برای ایجاد محصولات جدید کاغذی بسیار کوتاه هستند. خبر خوب این است که به دلیل این الیاف کوتاه، آنها به راحتی تجزیه می شوند و می توان آنها را به یک توده کمپوست اضافه کرد، به خصوص آنها سفید نشده و بیش از حد کثیف نیستند.

اهمیت بازیافت

دلایل مختلفی وجود دارد که بازیافت اهمیت دارد. به کاهش آلودگی کمک می کند، اثر گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد و منابع ما را حفظ می کند. اما جدا از مزایای زیست محیطی آن، بازیافت چگونه می تواند بر کسب و کار شما تأثیر مثبت بگذارد؟

ضایعات کاغذ و کارتن
ضایعات کاغذ و کارتن

تصویر شرکت خود را بهبود بخشید

با افزایش نگرانی مردم در مورد تأثیر فعالیت های انسانی بر روی کره زمیــن، مصرف کنندگان دیگر تنــها نگران قیمت و عملکرد هنگام خرید نیستند، بلـکه به پایداری نیز فکر می کنند. تصمیم شما برای بازیافت راه خوبی برای ایجاد شهرت نزد مشتریانتان است، زیرا آنها خوشحال خواهند شد که بدانند شرکت شما به محیط زیست اهمیت می دهد.

بسته به نوع کسب و کار شما، حتی می توانید مشتریان را تشویق کنید تا در تلاش های بازیافت شما مشارکت کنند. به عنوان مثال، آدیداس برنامه‌ای را اجرا کرد که در آن مشتریان می‌توانند کفش‌ها و لباس‌های قدیمی (از هر برندی) را کنار بگذارند، پس از آن اقلام دسته‌بندی شده و سپس بازیافت می‌شوند. نکات بیشتری را در راهنمای بازیافت، کمپوست سازی و مدیریت زباله مشاهده کنید.

برنامه هایی مانند این نه تنها راه خوبی برای جذب مشتریان فعلی هستند، بلکه می توانند مشتریان جدید را نیز جذب کنند.

باعث افتخار کارمندان خود شوید

نه تنها مصرف کنندگان از کار با شرکتی که به محیط زیست اهمیت می دهد احساس بهتری خواهند داشت، بلکه کارمندان شمــا نیز احساس بهتری خواهند داشت. اگر کارمـندان شما در حال بازیافت در خانه هستند، از کار برای شرکتی با ارزش های مشترک قدردانی خواهند کرد. و کسانی که قبلا بازیافت نمی کنند ممکن است تشویق شوند که شروع کنند.

انتخاب بازیافت در محل کار می تواند به بهبود نگرش کارمندان شما کمک کند، زیرا آنها متوجه خواهند شد که شما به چیزی بیش از حاشیه سود اهمیت می دهید. بهبود نگرش منجر به افزایش بهره وری خواهد شد.

اقتصاد بهبود یافته

تجارت بازیافت صنعتی با رشد سریع است که ارزش قابل توجهی برای رشد اقتصادی دارد. اقتصاد قوی‌تر خبر خوبی برای کسب‌وکار شما است، زیرا اقتصاد پر رونق اعتماد مصرف‌کننده را بهبود می‌بخشد. این بدان معناست که مصرف کنندگان پول بیشتری خرج می کنند و ممکن است تمایل داشته باشند که برای کالاها یا خدمات شما بیشتر خرج کنند.

در بلندمدت از مزایای مالی بهره مند شوید

بازیافت همچنین می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در پول کسب و کار شما شود. هنگامی که اقلام بازیافت می شوند، به این معنی است که محصولات جدیــد با استفاده از مواد خــام و انرژی کمتر ساخته می شوند. در نتیجه، هرچه افراد و سازمان‌ها بیشتری بازیافت را انتخاب کنند، هزینه تولید اقلام جدید کمتر خواهد بود. هزینه های تولید کمتر به این معنی است که شــرکت های تولیــدی قادر خواهند بود اقلام را با قیمت کاهش یافته به مصــارف کننـدگان عرضه کنند. بسیــاری از این محصولات بازیافتی ممکن است محصولاتی باشند که شما در تجارت خود استفاده می کنید. این به کاهش هزینه های کسب و کار شما کمک می کند.

وقتی مزایا را در نظر می گیرید، هیچ بهانه ای برای شرکت شما برای پیوستن به جنبش بازیافت وجود ندارد. اگر آماده اجرای برنامه بازیافت در شرکت خود هستید، همین امروز شروع کنید .

سخن پایانی اینکه بازیافت مسئولیت اجتماعی شماست. به‌عنوان یک کسب‌وکار، شما باید نقشی در رهبری مسئولیت و تشویق افراد بیشتری به پیروی از این مسیر داشته باشید.

برای دیدن آگهی های کاغذ و کارتن کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *